Ribojantys įsitikinimai

Beveik 100 procentų mūsų įsitikinimų sistemos suformuojama iki 6 metų amžiaus kol smegenys veikia teta bangų dažnių ir lyg kempinė sugeria visą informaciją jos neanalizuojant. Natūralu jog augant, įgyjant daugiau patirties ir galimybių įsitikinimų sistemą ir pasąmoninius šablonus būtina periodiškai atnaujinti, kitaip visą gyvenimą vadovausimės vaikystėje įskiepytais elgesio modeliais.

Kodėl visa tai vyksta, kodėl įkaliname save užburtame rate, kuriame esame priversti reaguoti į gyvenimą vis tomis pačiomis reakcijomis?

Iš dalies tai gamtos sukurtas ir baime paremtas išgyvenimo mechanizmas. Stipraus streso metu aktyvuojami tam tikri enzimai, kurie įrašo informacija apie traumuojančią patirtį ir patirtus išgyvenimus bei padarytas išvadas genetiniame lygmenyje. Tai leidžia automatikai pasinaudoti šia patirtimi kitąsyk kai kils panaši situacija. Juk jei išgyvenome pirmą stresą, vadinasi reakcija buvo tinkama…

Turime suprasti, kad Ego tikslas yra apsaugoti mus nuo žalos, užtikrinti mūsų išgyvenimą. Tarsi kompiuteris jis surenka informaciją iš mūsų gyvenimo patirties, priima viską, kas buvo pasakyta ar išgirsta tiesiogiai ir išsaugo. Ego apsauginės reakcijos remiasi praeities patirtimi, tad ateities reakcijos bus tokios pat, nebent pakeisime programą.

Pradėkite savaitę nuo įkvėpimo!

Gaukite motyvuojančias citatas ir pozityvumo praktikas į savo el. paštą kiekvieną pirmadienio rytą

Pasidalinkite savo nuomone

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.